PL EN

DS 2,5x7

Wagi samochodowe DS 2,5 x 5÷7m

Szerokość pomostu: 2,5m

Długości pomostów: 5m, 6m, 7m

Maksymalne obciążenie: od 5 do 20ton

Przedstawiamy Państwu gamę metalowych wag samochodowych typu DSMS 2,5m x 5-7m / 5-20 ton w wersji zagłębionej o pomoście stalowym jak i wag przenośnych w wersji wyniesionej z najazdami z prefabrykatów żelbetonowych lub najazdami stalowymi.

Wagi te są oparte w pełni na elektronicznych  systemach ważących o maksymalnej nośności od 6t/10t do 10t/15t/20t. I wymiarach pomostu: 2,5x5;6;7m. Pomost wagi to sztywna konstrukcja stalowa, pokryta blachą ryflowaną, posadowiona na 4 czujnikach tensometrycznych.

 

Wersja wyniesiona wagi DS 2,5 x X

Eliminuje konieczność wylewania betonowych fundamentów na posadowienie wagi. W wersji wyniesionej istnieje możliwość posadowienia wagi na gotowych prefabrykatach żelbetonowych dostarczanych na miejsce montażu wraz z wagą. Taki rodzaj montażu powoduje, że waga nie jest trwale związana z gruntem oraz w razie potrzeby łatwa do przeniesienia, przy niewielkim nakładzie finansowym.

  • wagi z prefabrykowanym fundamentem żelbetonowym, mogą być instalowane praktycznie o każdej porze roku, na uprzednio do tego celu przygotowanym podłożu

 

WERSJA ZAGŁĘBIONA WAGI DSB

Istnieje możliwość wykonania wagi w wersji zagłębionej co eliminuje  z konstrukcji wagi najazdy.  Płaszczyzna pomostu wagi zrównana jest z powierzchnią drogi dojazdowej, skraca się zatem całkowita długość konstrukcji wagi, co jest niezwykle istotne w przypadku małej przestrzeni manewrowej lub gęstej zabudowy.

pomost

Najważniejszym elementem wagi samochodowej jest prefabrykowany, żelbetowy pomost, wykonany w technologii strunobetonu. Konstrukcje  wag DSB opracowane zostały w naszym biurze projektowym przy wykorzystaniu nowoczesnego oprogramowania do projektowania i obliczeń wytrzymałości konstrukcji żelbetowych.

legalizacja

Produkowane przez nas wagi, spełniają wymagania Głównego Urzędu Miar oraz OIML i służą do rozliczeń handlowych  w III klasie dokładności.  Po instalacji, waga jest legalizowana i cechowana przez właściwy dla danego regionu Urząd Miar.

Posiadamy uprawnienia do przeprowadzania procedury zgodności WE, co umożliwia nam  legalizowanie wag zgodnie z przepisami istniejącymi na runku Unii Europejskiej.