PL EN

Rąbarki

Rozdrabniacz gałęzi zawieszany do WOM

Zawieszany  rozdrabniacz tarczowy do drewna jest maszyną przeznaczoną głównie do rozdrabniania gałęzi drzew owocowych, doskonale sprawdza się również przy pracy z drewnem pochodzącym od drzew iglastytch. Może być wykorzystywany również do cięcia (mokrych jak i suchych listew, żerdzi, odpadów potartacznych). Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze, jeden operator również sobie poradzi.

Występuja dwie wersje urządzenia tj. z ręcznym podawaniem drewna lub z podajnikiem mechanicznym. W obu wersjach występuje możliwość zastosowania odmiennych kształtów komina wyrzutowego zrębków. Sposób wyrzutu rozdrobnionego materiału zależy od sposobu ich dalszego pakowania, tj.: luzem na przyczepę ciągnikową lub do worków.

Maszyna mocowana jest do ciągnika z tyłu na 3 punktowy zaczep. Zalecany jest napęd od WOM ciągnika o mocy od 20 do 60 KM, przekazywany jest przez wałek przegubowo - teleskopowy 540 Nm ze sprzęgłem jednokierunkowym. Zakres obrotów WOM regulowany do 600 obr/min.

W czasie transportu bezpośrednio do rozdrabniacza może być podłączona przyczepa ciągnikowa lub innego rodzaju przyczepa załadunkowa o masie całk. 1,5 T.