PL EN

Legalizacja i serwis wag samochodowych

Dowiedz się więcej

Usługi

Legalizacja wag

LEGALIZACJA WAGI SAMOCHODOWEJ TO POTWIERDZENIE OD URZĘDU MIAR, ŻE STOSOWANA WAGA DZIAŁA POPRAWNIE I PRECYZJNIE WAŻY TOWAR. ŚWIADECTWO LEGALIZACJI MUSZĄ RÓWNIEŻ POSIADAĆ M.IN.: WAGI PRZEMYSŁOWE, WAGI MAGAZYNOWE CZY WAGI PLATFORMOWE, JEŚLI WYKORZYTYWANE SĄ DO NALICZANIA OPŁA, W OBROCIE HANDLOWYM. DITTA-SERIA W SWOJEJ BOGATEJ OFERCIE USŁUG PROPONUJE RÓWNIEŻ PAŃSTWU PROFESJONALNE PRZEPROWADZENIE KALIBRACJI, LEGALIZACJI I WZORCOWANIA WAG  NIEAUTOMATYCZNYCH.

WSZYSTKIE PRACE ZWIĄZANE Z PRZEPROWADZENIEM PROCESU LEGALIZACJI WAG, WYKONYWANE SĄ  POD  NADZOREM WŁAŚCIWEGO DLA DANEGO REGIONU URZĘDU MIAR. DO BADANIA I WZORCOWANIA WAG O DUŻEJ NOŚNOŚCI UŻYWAMY WŁASNYCH WZORCÓW MASY KLASY M1.

LEGALIZACJA WAG SAMOCHODOWYCH NIEAUTOMATYCZNYCH TO OBOWIĄZEK NAŁOŻONY NA WŁAŚCICIELA WAGI PRZEPISAMI POLSKIMI I UNII EUROPEJSKIEJ. PRZEPROWADZENIE LEGALIZACJI WAGI INACZEJ OCENY ZGODNOŚCI JEST OBOWIĄZKIEM PRZED WPROWADZENIEM JEJ DO OBROTU NA RYNKI UNII EUROPEJSKIEJ. UŻYWANIE URZĄDZEŃ POMIAROWYCH, KTÓRE NIE PRZESZŁY TEJ PROCEDURY I NIE POSIADAJĄ WSPOMNIANYCH OZNACZEŃ, KTÓRYCH WYMAGA LEGALIZACJA WAG, NARAŻA WŁAŚCICIELA WAGI NA KARY FINANSOWE NAKŁADANE PRZEZ JEDNOSTKI ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ. DLATEGO WARTO PAMIĘTAĆ O LEGALIZACJI I ZADBAĆ W PORĘ O JEJ PRZEPROWADZENIE.

PROPONOWANA PAŃSTWU PRZEZ NASZĄ FIRMĘ USŁUGA LEGALIZACJI WAG ELEKTRONICZNYCH, NIEAUTOMATYCZNYCH, OBEJMUJE :

  • LEGALIZACJĘ WE (OCENĘ ZGODNOŚCI) WAG WPROWADZONYCH DO OBROTU,
  • LEGALIZACJĘ PONOWNĄ WAG,
  • KALIBRACJĘ WAG,
  • WZORCOWANIE WAG,
  • SPRAWDZENIE METROLOGICZNE WAG.

Wynajem wzorców masy

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług wypożyczenia wzorców masy do legalizacji wag, świadczonych na terenie całego kraju. Oferujemy Państwu dowóz wzorców własnym transportem (samochód ciężarowy – ciągnik siodłowy z naczepą), wyposażonym w HDS.

Nasz potencjał to:

  • wzorce o masie - 1 000 kg. - 30 szt.
  • wzorce o masie -     25 kg.  - 20 szt.

Nasze wzorce masy  o klasie dokładności M1 posiadają wymagane świadectwa wzorcowania i ekspertyzy, wydane przez Główny Urząd Miar. Równocześnie informujemy, że firma nasza została wpisana na listę kwalifikowanych dostawców dużych wzorców masy Głównego Urzędu Miar w Warszawie.

Przeprowadzki wag

Prefabrykowane elementy wagi posadowione są na odpowiednio do tego przygotowanym podłożu bez konieczności wylewania betonowych fundamentów, co daje w przyszłości możliwość przeniesienia wagi w inne miejsce przy niewielkim nakładzie finansowym. Nasza doświadczona ekipa montażystów pomoże w sprawnym i szybkim demontażu oraz ponownym montażu wagi w nowej lokalizacji. Zapewniamy również możliwość legalizacji wagi po przeniesieniu.

Serwis i naprawa

Solidne przemysłowe wykonanie zapewnia długą żywotność i niezawodność naszych wag, jednak, tak jak każde inne urządzenia potrzebują  obsługi serwisowej. Ditta Seria zapewnia swoim klientom, nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produkowanych urządzeń ważących.

Pracownicy serwisu Ditta Seria posiadają niezbędną praktykę i wiedzę, pozwalające na szybką diagnostykę i usunięcie zidentyfikowanej usterki niezależnie od jej charakteru.

Naprawa wag samochodowych i serwis wag samochodowych obejmuje wszystkie elementy wchodzące w skład systemu ważącego   w zakresie  posadowienia, mechaniki, automatyki, elektroniki i informatyki

Remonty wag

Bogata oferta świadczonych przez Ditta-Seria usług obejmuje również kompleksowe prace remontowe wag samochodowych.

W niektórych przypadkach wykonanie kapitalnego remontu wagi może okazać się opłacalnym posunięciem dotychczasowego właściciela.

W zależności od stanu w jakim znajduje się waga poddawana zabiegom rewitalizacji, remonty przeprowadzane są bezpośrednio w miejscu stacjonowania wagi, u klienta, bądź jest demontowana i transportowana do siedziby firmy, gdzie posiadamy pełne zaplecze sprzętowe niezbędne do wykonania gruntownego remontu.

Wynajem wag

Gamę proponowanych przez Ditta-Seria usług dopełnia możliwość dokonania przez Państwa wynajmu wagi. Na życzenie klienta organizujemy dostawę oraz montaż wagi we wskazanej lokalizacji, na terenie całego kraju. W zależności od potrzeb dysponujemy pełnym zakresem wymiarów podestu.

Jeżeli nie są Państwo bezpośrednio zainteresowani kupnem wagi, być może tego rodzaju rozwiązanie zaspokoi Państwa potrzeby.

Oferujemy Państwu wynajem dowolnej wagi dostępnej w asortymencie produkowanych przez nas urządzeń.